Witamy w sekcji poświęconej szkoleniu programowania w Javie. Znajdziesz tu odnośniki do naszego całkowicie darmowego szkolenia szkolenia internetowego z Javy. Postaramy się przejść wspólnie cały proces nauki od całkowitych podstaw przechodząc do bardziej zaawansowanych aspektów języka. Każdy rozdział polecamy najpierw przeczytać, a następnie spróbować przećwiczyć samemu w celu utrwalenia wiadomości zawartych w materiale.

Dla całkowicie początkujących programistów polecamy przejście całego kursu od początku bez pomijania konkretnych rozdziałów. Szkolenie podzieliliśmy na rozdziały tak, aby w miarę możliwości nie używać wiedzy, która jest poza zdobytymi wcześniej umiejętnościami. Jednakże nie zawsze jest to możliwe. W takiej sytuacji umieszczamy odnośnik do odpowiedniego materiału, aby w prosty sposób odnaleźć pożądaną wiedzę.

Częścią naszego szkolenia są własne implementacje znanych algorytmów. Pokazanie ich ma na celu pokazanie ich działania w Javie – nie będziemy konkurować ze świetnie opracowanymi metodami zaimplementowanymi przez innych programistów w standardowej bibliotece Javy. Uważamy, że każdy, kto ich używa powinien znać choć zasadę ich działania i raz samodzielnie napisać program, który ich użyje. Jest to świetny sposób na ćwiczenie swojego warsztatu programistycznego.

Na koniec dodaliśmy również materiały uzupełniające, które nie są wymagane aczkolwiek mogą być przydatne i interesujące dla osób chcących wiedzieć więcej na temat nie tylko Javy, ale także otaczającego ją systemu operacyjnego oraz różnych sposobów kodowania znaków.

Jako uzupełnienie polecamy zapoznać się z następującymi artykułami.